Ogród przedszkolny – Sætra Barnehage, Norwegia

DANE PROJEKTOWE |
Lokalizacja: Trondheim, Norwegia
Koncepcja: Ogród przedszkolny
Powierzchnia: ok. 60 a

Ogród przedszkolny – Sætra Barnehage, Norwegia |

Praca nad tym projektem obejmowała wykonanie szeregu rysunków typu rzut, przekrój projektowy. Koncepcja zagospodarowania terenu powstała dzięki współpracy z firmą Nærmiljø.

Miejsce zostało przede wszystkim zaprojektowane tak, aby poszczególne elementy i miejsca w ogrodzie były ze sobą powiązane. Ścieżka imitująca drogę zachęca dzieci do zabaw grupowych. Jest miejsce na uprawę roślin jadalnych, mianowicie ogródek kuchenny z zapleczem w postaci budki ogrodnika. Komunikacja łączy poszczególne strefy w ogrodzie, prowadzi również w miejsca dające możliwość realizowania zajęć na zewnątrz w zacisznym miejscu, na przykład w altanie usytuowanej wśród drzew.

Koncepcja zagospodarowania zieleni uwzględnia nasadzenia – pojawiają się rośliny okrywowe, drzewa, w tym drzewka owocowe, krzewy oraz obowiązkowo krzewy owocowe. Oczywiście w projekcie musiał znaleźć się parking dla rowerów, który był osobnym zadaniem projektowym, wykonanym ze szczególną uwagą.

Projektując placu zabaw jego elementy wybraliśmy z produktów katalogowych oraz atestowanych. W zestawie tych elementów uwzględniliśmy wykorzystanie rozległej przestrzeni. Całość została rozlokowana w sposób umożliwiający przede wszystkim inspirowanie dzieci do zabaw w każdej części ogrodu.

Projekt uwzględnia zastosowanie nawierzchni oraz materiałów najwyższej jakości, jak porowaty asfalt, trawa naturalna a także sztuczna, hybrydowa oraz zbrojona. Poza tym żwir, kamień rzeczny, krawędzie aluminiowe oraz gumowa kora (gummibark). Pojawia się również ekran dźwiękochłonny czy ściana z kamienia naturalnego. Ze względu na występujące różnice w wysokości terenu, w projekcie został zastosowany rozbudowany system odprowadzania i gospodarowania wodą opadową.

#OgródEdukacyjny
#OgródPrzedszkolny
#EdukacyjnyOgródPrzedszkolny
#ProjektOgródPrzedszkolny
#ProjektOgródEdukacyjny

Jak pracujemy

Naszą misją jest tworzenie ogrodów, które pozytywnie wpływają na samopoczucie użytkowników