OGRODY Publiczne i Komercyjne

Projektujemy ogrody na terenach publicznych i komercyjnych

Zajmujemy się projektowaniem publicznych terenów zieleni i ogrodów – głównie na terenie Krakowa i okolicy, ale także w całym województwie małopolskim, śląskim, świętokrzyskim. Współpracujemy również z klientami z Warszawy, okolic oraz z publicznymi firmami wykonawczymi z Norwegii. Wykonujemy projekty z wizją w terenie oraz projektujemy zdalnie.

Jak projektujemy
ogrody publiczne

Przykładowe projekty

Ogród przy muzeum

Koncepcja ogrodu nawiązuje do przemysłowego charakteru miejsca i jego historii. Elementy edukacyjne odkrywają kolejne szczegóły dotyczące dorobku …

Ogród przy przedszkolu

Przy Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi w Raszynie pod Warszawą został zrealizowany nasz projekt ogrodu sensoryczno-edukacyjnego …

Ogród przy szkole

Ogród „Zmysłów” w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Wieliczce. Ogród sensoryczno-edukacyjny, powstał …

Naszą domeną są ogrody zdrowia

Specjalizujemy się w projektowaniu publicznych ogrodów bazując na zasadach hortiterapii, czyli terapii ogrodniczej. Jest to dziedzina socjoogrodnictwa, skupiająca się na oddziaływaniu przyrody na człowieka (rekreacyjnie lub rehabilitacyjnie).

Hortiterapia może być traktowana jako uzupełnienie tradycyjnych form rehabilitacji i profilaktyki u osób w różnym wieku. Poprzez bierny i aktywny kontakt z naturą ludzie mają możliwość m.in. wyciszenia, polepszenia stanu fizycznego, odpoczynku psychicznego.

Jak najwięcej przyrody w życiu

Każdy człowiek powinien mieć jak najczęstszy kontakt z naturą. Uważamy, że warto korzystać z możliwość zagospodarowania każdego skrawka zieleni. Stworzyć w ogrodzie prawdziwą oazę spokoju, relaksu i wyciszenia. Z pomocą przychodzimy my, architekci krajobrazu, projektanci zieleni – Zielona Terapia.

"Medicus curat, natura sanat. Lekarz leczy, natura uzdrawia"
- Hipokrates