Ogród prywatny

Zajmujemy się projektowaniem ogrodów przydomowych – głównie na terenie Krakowa i okolicy, ale także w całym województwie małopolskim, a także śląskim i świętokrzyskim. Współpracujemy również z klientami z Warszawy i okolic.

Głęboko wierzymy w to, że każdy człowiek powinien mieć jak najczęstszy kontakt z naturą – czy to podczas spaceru w lesie, górach, miejskim parku lub własnym ogrodzie. Dlatego też jesteśmy zdania, że wszyscy ci, którzy znaleźli się w grupie szczęśliwców posiadających swój własny skrawek zieleni, powinni wykorzystać go w stu procentach i stworzyć w nim prawdziwą oazę spokoju, relaksu i wyciszenia. Oczywiście nie każdy ma możliwość zaprojektować swój ogród samodzielnie – na szczęście wtedy z pomocą przychodzimy my, architekci krajobrazu, Zielona Terapia.

Nasze projekty aranżacji ogrodów są wyjątkowe w dużej mierze dlatego, że wykonujemy je w oparciu o założenia hortiterapii. Jest to terapia ogrodem, która wykorzystuje dobroczynne działanie zieleni na zdrowie psychiczne i fizyczne każdego człowieka. Wierzymy, że kontakt z przyrodą jest niezbędny dla wszystkich ludzi, nawet tych, którzy na co dzień nie zdają sobie sprawy z jego kluczowej roli.

Wykonując nasze aranżacje, bierzemy pod uwagę architekturę domu, tak, aby oba projekty tworzyły jedną, spójną całość. Projektując ogrody przydomowe, wnikliwie badamy specyfikę danego terenu, ponieważ wiemy, że każde miejsce posiada swój własny, niepowtarzalny charakter. Nigdy nie zapominamy też o funkcjonalności – oczywiście estetyka to kluczowy element, jednak równie istotna jest maksymalna użyteczność – ogród powinien służyć w równym stopniu wszystkim członkom rodziny, dorosłym i dzieciom. W naszych projektach terenów zieleni nie zapominamy o zwierzętach w ogrodzie, zarówno tych domowych jak i przybywających z zewnątrz.

Ekologia jest ważnym aspektem w zagospodarowaniu przestrzeni, które proponuje Zielona Terapia – ogród zaprojektowany z nami będzie wartościowym ekosystemem, bioróżnorodnym. Nie zapominamy o zapleczu ogrodowym, wtórnym wykorzystaniu deszczówki i wielu innych kwestiach, które z przyjemnością Państwu wyjaśnimy.

W naszych projektach ogrodów przydomowych wykorzystujemy odpowiednie gatunki roślin, które nie będą stanowiły problemu w utrzymaniu i pielęgnacji. Posiadamy wiedzę i doświadczenie w projektowaniu nasadzeń o oddziaływaniu sensorycznym. Uwzględniamy alergenność roślin, rośliny nietrujące, niekłujące. Posiadamy też listę sprawdzonych producentów. Oczywiście jeśli jesteście miłośnikami roślin i zajmowanie się nimi to Wasza ulubiona forma spędzania czasu, możemy bardziej poszaleć z projektem. W końcu na tym właśnie opiera się hortiterapia – leczenie ogrodem. Każdy projekt jest bowiem ustalany indywidualnie z klientem – nie wierzymy w uniwersalne rozwiązania, które sprawdzą się w równym stopniu dla wszystkich. Dla nas liczycie się przede wszystkim Wy i Wasze potrzeby.

Zapraszamy Państwa do kontaktu.