Nowoczesny mały ogród

DANE PROJEKTOWE |
Lokalizacja: Swoszowice
Koncepcja: Ogród nowoczesny przy bliźniaku
Powierzchnia działki: 250 m2

Aranżacja nowego ogrodu przy zabudowie bliźniaczej. Mały, nowoczesny ogród minimalistyczny został zaprojektowany z uwzględnieniem miejsca przeznaczonego do relaksu w dzień oraz po zmierzchu.

Projekt ogrodu uwzględnia elewację także bryłę całego budynku, poza tym równie ważne są wnętrza. Ogród jest w rzeczywistości przedłużeniem salonu, dodatkowo posiada różną funkcjonalność. W tym nowoczesnym minimalistycznym ogrodzie przede wszystkim jest możliwość zjedzenia obiadu w większym gronie przy grillu, poza tym równie ważna jest  możliwość zrelaksowania się w dolnej części ogrodu przy palenisku.

Nowoczesny mały ogród przy bliźniaku

Ten minimalistyczny ogród został ukierunkowany na walory ozdobne, funkcjonalne i relaksacyjne. Niewątpliwie godna uwagi jest możliwość zamiany miejsca z paleniskiem na bardziej ekonomiczne w realizacji miejsce z trampoliną. Dlatego też projekt posiada dwa warianty – z paleniskiem  oraz wersja z trampoliną.

Jak aranżować ogród przydomowy ze strefą relaksu?

Ten nowoczesny mały ogród zaprojektowaliśmy z uwzględnieniem strefy relaksu. Ogród relaksacyjny projektujemy na różnych przestrzeniach. W przypadku kiedy przestrzeń ogrodowa jest nieduża warto zwrócić uwagę po pierwsze na stworzenie zacisznego miejsca po drugie przewidzieć tam wygodne meble ogrodowe. Dodatkowo w małym ogrodzie przejście ze strefy jadalnej do strefy relaksu jest najczęściej płynne, tym bardziej warto uwzględnić jasny podział poszczególnych stref, wykorzystując do tego celu małą architekturę lub rośliny osłaniając.

 

#ogródprzydomowy
#ogródprzydomowySwoszowice
#nowoczesnyogród
#ogródprzybliźniaku
#miejscerelaksuwogrodzie
#relakswogrodzie

Jak pracujemy

Naszą misją jest tworzenie ogrodów, które pozytywnie wpływają na samopoczucie użytkowników