Ogród przydomowy – modernizacja

DANE PROJEKTOWE |
Lokalizacja: Lusina
Koncepcja: Ogród przydomowy – modernizacja
Powierzchnia: 5 arów

Ogród przydomowy – modernizacja to nowa aranżacja wieloletniego ogrodu przy domu jednorodzinnym. Nieduży ogród przydomowy 5 arów. Ogród został zaprojektowany z uwzględnieniem aktywnego spędzania w nim czasu całej rodziny oraz miejsc przeznaczonych do relaksu.

Stylistyka ogrodu nawiązuje do istniejącego zagospodarowania terenu. Projekt ukierunkowaliśmy jest na walory ozdobne, funkcjonalne, relaksacyjne oraz edukacyjne. Ogród przeznaczony jest do użytku prywatnego, dlatego ukierunkowaliśmy go na domowników, czyli rodzinę 2+2. W aranżacji uczestniczyły dwie córki właścicieli. Ponieważ uwaga została poświęcona dzieciom i wykorzystaniu przestrzeni do rozwoju sensoryczno-edukacyjnego, dlatego też pojawiły się takie elementy jak kompostownik, podwyższone rabaty do uprawy roślin jednorocznych oraz użytkowych. Przewidzieliśmy także słupy na dwa hamaki, które zostały zagospodarowane również jako miejsce do wspinania, ponieważ zostały do nich przymocowane chwyty wspinaczkowe. Słupy wykorzystaliśmy również jako maszty do powieszenia żagla przeciwsłonecznego, dlatego są takie wysokie. Zastosowane materiały mają naturalną kolorystykę.

Ogród przydomowy w zgodnie z przyrodą

Projekt ogrodu po modernizacji jest przyjazny środowisku nie tylko poprzez zastosowane gatunki roślin, ale także wykonane elementy stolarki jak podwyższone rabaty, hotel dla owadów, kompostownik.

Ogród zdrowia

W tym projekcie uwzględniliśmy aspekty oddziaływania na wszystkie zmysły użytkowników, tak jak w przypadku ogrodów sensorycznych.

Głównym założeniem ogrodów sensorycznych jest oddziaływanie na zmysły: węchu, wzroku, dotyku, słuchu i smaku. Ogrody takie mają także działanie relaksacyjne, polepszają nasz stan psychiczno-fizycznych. Poprzez bierny i aktywny kontakt z naturą dają możliwość wyciszenia, poprawy stanu fizycznego, pozwalają naładować się pozytywną energią.

Wzieliśmy także pod uwagę założenia ogrodów edukacyjnych.

Ogrody edukacyjne są z kolei przestrzeniami zaprojektowanymi z myślą doświadczania świata. Przebywanie w nich daje poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Ogrody edukacyjne są doskonałym rozwiązaniem wspomagającym prawidłowy rozwój dzieci. Poprzez zabawę dają dzieciom możliwość interakcji z przyrodą, rozwijają wyobraźnię i kreatywność. Także zwiększają ciekawość świata, uczą dzieci podstaw przyrody i ekologii. Dlatego ten ogród przedszkolny pod Warszawą uwzględnia elementy ukierunkowane zarówno na swobodną zabawę dzieci, jak i elementy zajęć przyrodniczych, na przykład motyw 4 pór roku.

#ogródprzydomowy
#ogródprzydomowypodKrakowem
#modernizacjaogrodu
#przebudowaogrodu
#nowaaranżacjaogrodu
#nowyogród
#miejscerelaksuwogrodzie
#relakswogrodzie
#dzieciwogrodzie
#ogróddladzieci

Jak pracujemy

Naszą misją jest tworzenie ogrodów, które pozytywnie wpływają na samopoczucie użytkowników