Ogród na balkonie

Ogród na balkonie, Kraków |

Jest to projekt i realizacja zieleni na balkonie dla rodziny z dziećmi.

Ten projekt ogrodu na balkonie obejmuje część wypoczynkową i część z roślinami jadalnymi. Uwzględnia miejsce na grilla elektrycznego oraz przestrzeń potrzebną do rozwieszenia prania czy rozłożenia metrowego basenu dla dzieci.

Koncepcja przewiduje oddziaływanie na wszystkie zmysły. Aspekt ten szczególnie uwzględnia dzieci i wykorzystanie zagospodarowanej przestrzeni do edukacji przyrodniczej i stymulowania ich do kontaktu z roślinami. Obszar z roślinami jadalnymi został dostosowany do łatwego obcowania z roślinami przez dzieci.

Zastosowana roślinność została zaprojektowana tak, aby stymulować każdy zmysł. Utrzymana jest w stylistyce naturalistycznej i stonowanej kolorystyce, z przewagą zielonego. Nasadzenia wykonane głównie z roślin liściastych, traw, pnączy i roślin użytkowych, przeważają rośliny wieloletnie. Projekt zieleni uwzględnia możliwości zaangażowania jej użytkowników w pielęgnację roślin.

Strefa wypoczynkowa osłonięta trejażami dla zwiększenia prywatności. Pozostała część balkonu została zaprojektowana tak, aby nie zaburzyć wrażenia otwartej przestrzeni. Uwzględnione jest małe miejsce na podręczne narzędzia ogrodnicze, które równocześnie jest siedziskiem – głównie z myślą o dzieciach.

Donice balkonowe zostały wykonane z modrzewia syberyjskiego.

#ogródnabalkonie #ogródsensoryczny #ogródzmysłów #zieleńnabalkonie
#projektowaniebalkonu #projektowaniebalkonuKraków