Nowoczesny duży ogród

DANE PROJEKTOWE |
Lokalizacja: Ochojno
Koncepcja: Ogród nowoczesny przydomowy domu jednorodzinnym
Powierzchnia działki: 35 arów

Aranżacja nowego ogrodu przy domu jednorodzinnym. Nowoczesny duży ogród prywatny w minimalistycznym wydaniu, zaprojektowaliśmy z uwzględnieniem miejsca przeznaczonego do relaksu w dzień oraz po zmierzchu.

Duży ogród przy domu

W projekcie tego ogrodu uwzględniliśmy elewację i bryłę budynku oraz jego wnętrza. Ogród jest przedłużeniem salonu oraz posiada różną funkcjonalność. Po pierwsze daje możliwość zjedzenia obiadu w większym gronie przy grillu. Po drugie opcję zrelaksowania się zarówno na tarasie jak i w dolnej części ogrodu przy palenisku we wgłębniku. Kolejno w innej części ogrodu przewidzieliśmy miejsce na aktywności sportowe. Po drugiej stronie budynku z kolei zostało ukryte wnętrze ogrodowe przeznaczone na chwilę przy kawie, herbacie, książce. Miejsce w zaciszu drzew i wśród rabaty kwitnącej przez cały sezon wegetacji roślin.

Ten minimalistyczny ogród ukierunkowaliśmy na walory ozdobne, funkcjonalne i relaksacyjne. Projekt uwzględnia zaplecze ogrodowe, podjazd oraz jest dostosowany do przestrzeni otaczającej działkę i sąsiedztwo innych budynków. Dodatkowo rośliny są tu atrakcyjne przez cały rok, mimo to ogród nie wymaga dużej pielęgnacji.

Jak aranżować duży ogród prywatny ze strefą relaksu?

Ten nowoczesny duży ogród zaprojektowaliśmy z uwzględnieniem strefy relaksu. Ogród relaksacyjny projektujemy na różnych przestrzeniach. W przypadku kiedy przestrzeń ogrodowa jest duża warto zwrócić uwagę po pierwsze na stworzenie zacisznego miejsca w oddaleniu od strefy jadalnej. Po drugie przewidzieć tam wygodne meble ogrodowe. Dodatkowo warto wspomnieć, że w dużym ogrodzie istotne jest uwzględnienie komunikacji, ścieżek na całym terenie, wkomponowanie ogrodu w otaczającą go przestrzeń, przysłonięcie niechcianych widoków oraz odsłonięcie tych pięknych.

#ogródprzydomowy
#ogródprzydomowyOchojno
#nowoczesnyogród
#ogródprzydomu
#miejscerelaksuwogrodzie
#relakswogrodzie

Jak pracujemy

Naszą misją jest tworzenie ogrodów, które pozytywnie wpływają na samopoczucie użytkowników