Projekt ten powstał pod nazwą „Ogród Wietrzny”. Dlatego też zostały zastosowane w nim nasadzenia z traw, których ruch i szum działa kojąco na domowników zapewniając ozdobę przez cały rok. Przy zastanej tam nieco gliniastej glebie mają one idealne warunki.
Zastosowanie dużej ilości roślin zimozielonych powoduje, że ogród jest prosty w obsłudze i atrakcyjny także zimą. Jest ogrodem prowadzonym w sposób ekologiczny. Znajduje się tam miejsce na warzywa i owoce. Wygoda ich obsługi jest zapewniona poprzez zastosowanie dużych drewnianych donic. Wykorzystany jest każdy m2 – rośliny jadalne, kwasolubne (niskie borówki, jagoda Goji) znajdują się na ozdobnej rabacie kwasolubnej, tym samym pełnią podwójną funkcję: jadalną i ozdobną.
Taras był wyzwaniem gdyż przez całą długość jednego boku przeprowadzona jest rynna odprowadzająca deszczówkę. Dlatego zostały tam zaprojektowane donice w dwóch rzędach, na dwóch poziomach, zakrywające w/w rynnę.
Prace pielęgnacyjne w ogrodzie ułatwia założony system nawadniający. Co jest dużym atutem kiedy mieszkańcy wyjeżdżają na wakacje.
Są i elementy symboliczne, jak posadzony klon palmowy, znajdujący się w kluczowym miejscu w ogrodzie, widziany z wnętrza domu na wprost przez okno tarasowe. Pod takim klonem Pan domu oświadczył się Pani domu w Krakowskim Ogrodzie Botanicznym.
Estetyka i funkcjonalność projektu wynika z oczekiwań klienta.
Zastany teren wykazywał wiele spadków terenu, szczególnie przy granicach działki, gdzie przy bardzo małych gabarytach całości oraz wysokich oczekiwaniach co do funkcjonalności projektu, wymagało wielu nietypowych i mocno indywidualnych rozwiązań.