Prosty ogród przydomowy

DANE PROJEKTOWE |
Lokalizacja: pod Krakowem
Koncepcja: Ogród nowoczesny przy bliźniaku
Powierzchnia działki: 2,5 ara

Aranżacja nowego ogrodu przy zabudowie bliźniaczej. Ten prosty ogród przydomowy został zaprojektowany w mocno minimalistyczny sposób, jednak równocześnie tak, aby zapewnić w nim prywatność, z miejscem tarasowym przeznaczonym do jedzenia posiłków oraz do odpoczynku.

Prosty ogród przydomowy przy bliźniaku

Ten prosty ogród został zaprojektowany z wykorzystaniem roślin łatwych w pielęgnacji. Projekt ogrodu uwzględnia otaczającą przestrzeń i sąsiedztwo innych budynków, ogrodzenie oraz żywopłot zapewniają przytulny charakter.

Jak aranżować prosty ogród prywatny?

Ten nowoczesny mały i prosty ogród zaprojektowaliśmy z uwzględnieniem również prostej pielęgnacji. Ogrody takie projektujemy na różnych przestrzeń. W przypadku kiedy przestrzeń ogrodowa jest nieduża warto zwrócić uwagę po pierwsze na wybór dosłownie kilku roślin do nasadzeń. Dobrze wybrać takie rośliny, które mają wysoką mrozoodporność, są tolerancyjne co do rodzaju podłoża oraz nasłonecznienia. Polecamy trawy ozdobne, w tym niezastąpione miskanty chińskie. Po drugie należy ograniczyć ilość mebli ogrodowych. Dodatkowo w małym prostym ogrodzie warto mocno przemyśleć sposób przechowywania całego zaplecza ogrodowego.

Nie zapominajmy o zwierzętach w ogrodach

Małe i proste ogrody są często mniej bioróżnorodne niż przykładowo ogrody naturalistyczne, w których ilość roślin na cały metraż ogrodu jest większa. Dlatego proponujemy aby nie zapominać też o zwierzętach w naszych ogrodach. Wstawiając do ogrodu hotel dla owadów lub karmnik dla ptaków (i pamiętamy o dokarmianiu >> ) czy budkę dla jeża, możemy mieć bardziej „eko ogródek”. To nie zajmuje dużo miejsca.

 

#ogródprzydomowy
#ogródprzydomowypodKrakowem
#nowoczesnyogród
#prostyogród
#ogródprzydomu
#miejscerelaksuwogrodzie
#relakswogrodzie

Jak pracujemy

Naszą misją jest tworzenie ogrodów, które pozytywnie wpływają na samopoczucie użytkowników