Ogród przedszkolny – Sætra Barnehage, Norwegia |

Praca nad tym projektem obejmowała wykonanie szeregu rysunków typu rzut, przekrój projektowy. Koncepcja zagospodarowania terenu powstała dzięki współpracy z firmą Nærmiljø.

Miejsce zostało zaprojektowane tak, aby poszczególne elementy i miejsca w ogrodzie były ze sobą powiązane. Ścieżka imitująca drogę zachęca dzieci do zabaw grupowych. Jest miejsce na uprawę roślin jadalnych: ogródek kuchenny z zapleczem w postaci budki ogrodnika. Komunikacja łączy poszczególne strefy w ogrodzie, prowadzi również w miejsca dające możliwość realizowania zajęć na zewnątrz w zacisznym miejscu, np. w altanie usytuowanej wśród drzew.

Koncepcja zagospodarowania zieleni uwzględnia nasadzenia – pojawiają się rośliny okrywowe, drzewa, w tym drzewka owocowe, krzewy oraz obowiązkowo krzewy owocowe. Oczywiście w projekcie musiał znaleźć się parking dla rowerów, który był osobnym zadaniem projektowym, wykonanym ze szczególną uwagą.

Elementy placu zabaw zostały dobrane z produktów katalogowych, atestowanych. Zestaw tych elementów uwzględnia wykorzystanie rozległej przestrzeni, całość została rozlokowana w sposób umożliwiający inspirowanie dzieci do zabaw w każdej części ogrodu.

Projekt uwzględnia zastosowanie nawierzchni oraz materiałów najwyższej jakości, jak porowaty asfalt, trawa naturalna, sztuczna, hybrydowa, zbrojona, żwir, kamień rzeczny, krawędzie aluminiowe, gumowa kora (gummibark). Pojawia się również ekran dźwiękochłonny czy ściana z kamienia naturalnego. Ze względu na występujące różnice w wysokości terenu, w projekcie został zastosowany rozbudowany system odprowadzania i gospodarowania wodą opadową.

Projekt jest zakwalifikowany do realizacji. Czekamy na zdjęcia z prac wykonawczych ?

DANE PROJEKTOWE |
Projekt koncepcyjny: Zielona Terapia na zlecenie www.nermiljo.no
Lokalizacja: Trondheim, Norwegia
Powierzchnia: ok. 60 a
Koncepcja: Edukacyjny ogród przedszkolny

_____
#OgródEdukacyjny
#OgródPrzedszkolny
#EdukacyjnyOgródPrzedszkolny
#ProjektOgródPrzedszkolny
#ProjektOgródEdukacyjny