Nazywam się Anna Szczepańska i kieruję pracami Zielonej Terapii. Uwielbiam projektować, tworzyć i czekać na ten moment, kiedy realizacja, dzięki doskonałości przyrody, okazuje się czymś znacznie piękniejszym niż to co „na papierze”.

Naszą pasję do przyrody urzeczywistniamy w projektowaniu i tworzeniu terenów zieleni pozytywnie terapeutycznie oddziałujących na człowieka.

W naszych projektach ważne jest współgranie człowieka i natury.

Fascynują nas zagadnienia związane z ogrodnictwem ekologicznym, edukacyjnym, miejskim. Projektujemy i praktykujemy. Łączymy wszystkie te obszary i zgodnie z naszym mottem tworzymy „przestrzeń naturalnie kształtowaną”.

Naszą pasję do przyrody urzeczywistniamy w projektowaniu i tworzeniu terenów zieleni – pozytywnie oddziałujących na człowieka.

W naszych projektach i warsztatach ważne jest współgranie człowieka i natury. Fascynują nas zagadnienia związane z ogrodnictwem ekologicznym, edukacyjnym, miejskim.

Projektujemy i praktykujemy. Łączymy wszystkie te obszary i zgodnie z naszym mottem tworzymy „przestrzeń naturalnie kształtowaną”.

Absolwentka kierunku „Kształtowanie i pielęgnacja terenów zieleni” na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie, z dyplomem magistra ekonomii na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Na co dzień pracuję na programach: ZwCad, DraftSight, SketchUp i V-Ray, Blender, Photoshop, Gimp, IrfanView.

Od kilkunastu lat zajmuję się projektowaniem terenów zieleni, pierwsze projekty były efektem pasji do ogrodnictwa oraz próśb rodziny i znajomych, z czasem kolejne projekty obejmowały ogrody przeznaczone dla szerszego grona użytkowników.
Od kilku lat zajmuję się tematyką hortiterapii oraz projektuję przestrzeń bazującą na zasadach określonych w socjoogrodnictwie.

Na co dzień badam efekty terapii ogrodniczej, ponieważ pomogła mi w ustabilizowaniu własnej choroby dlatego wiem, że na pewno działa.

Oliwia Kaleta

Studentka V roku Architektury Krajobrazu na Uniwersytecie Rolniczym. Projektowanie jest moją wielką pasją, lubię w tym szczególnie zmienność i wyzwania jakie za sobą niesie każdy projekt. Miło jest tworzyć zieloną odskocznię od dnia codziennego.

Staram się ciągle rozwijać w zakresie tworzenia wizualizacji, głównie tworzę w programach AutoCAD, SketchUp oraz Photoshop.

W wolnym czasie robię biżuterię techniką Soutache, uwielbiam piec torty i gotować dla przyjaciół.

Zofia Sadowska

Z wykształcenia magister architektury krajobrazu Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Posiadam doświadczenie w zakresie projektowania zieleni oraz inwentaryzacji dendrologicznych. Pracuję w takich programach jak ZwCad, AutoCad, Adobe Photoshop, SketchUp i V-Ray.

Interesuje się sztuką, jej odniesieniem we współczesnym designie oraz połączeniem tych dziedzin ze światem roślin. Ciekawi mnie sztuka land art i street art.

Z zamiłowaniem zajmuję się grafiką, rysunkiem, malarstwem, zdrowym stylem życia, w szczególności gotowaniem, a także geocaching’iem.

Aleksandra Wasieńczak

Specjalizuje się w warsztatach ogrodniczych, w tym hortiterapeutycznych i w takim kierunku się kształci. Jest absolwentką Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie ze specjalizacją „Rośliny lecznicze i prozdrowotne” oraz Universidad Politecnica w Walencji na kierunku „Ogrodnictwo”.

Największe doświadczenie posiadam w prowadzeniu warsztatów ogrodniczych w przedszkolach (w tym „Ogrodnictwo w przedszkolu metodą Montessori”), czy warsztaty dla uczniów szkół podstawowych.

Bardzo interesuje się wszelkimi aspektami oddziaływania hortiterapii na zdrowie człowieka, zastosowaniem ziół w lecznictwie oraz ich wpływu na organizm. Kocham podróżowanie i wspinaczki górskie.

Nasz zespół

Anna Szczepańska

Absolwentka kierunku „Kształtowanie i pielęgnacja terenów zieleni” na Uniwersytecie…

Zofia Sadowska

Z wykształcenia magister architektury krajobrazu Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.…

Katarzyna Mikrut

Absolwentka Uniwersytetu Rolniczego na kierunku Architektura Krajobrazu oraz Ogrodnictwo…

Aleksandra Wasieńczak

Specjalizuje się w warsztatach ogrodniczych, w tym hortiterapeutycznych i w takim…