Krajobrazowy ogród przydomowy

Projekt zagospodarowania terenu pod ogród przydomowy w stylu ogrodu krajobrazowego, przy zabytkowym budynku z XIX w. Duży ogród przydomowy – koncepcja ogrodu związana jest z rodzinną historią tego miejsca. Ogród naturalistyczny, swobodny, o stonowanej kolorystyce.

Duży ogród przydomowy

Projekt na terenie o powierzchni 1,6 ha, ukierunkowany na walory ozdobne, sensoryczne, funkcjonalne oraz edukacyjne. Ogród przeznaczony jest do użytku prywatnego. Duża uwaga została poświęcona dzieciom i wykorzystaniu naturalnej przestrzeni do rozwoju sensoryczno-edukacyjnego. Ogród uwzględnia ogólne założenia jako ogród sensoryczny i ogród relaksacyjny.

Na inwentaryzowanym terenie znajduje się zieleń wysoka, w tym głównie starodrzewie, zieleń średnia, niska oraz nawierzchnia trawiasta-dzika. Pomiary inwentaryzacyjne zostały wykonane przy wykorzystaniu dalmierza laserowego Leica, średnicomierza dendrologicznego, tarczek inwentaryzacyjnych oraz innych elementów inwentaryzacyjnych. Zinwentaryzowanych nasadzeń: 213 pozycji.

Dzieci w naturalnym ogrodzie

Projekt przewiduje wykonanie różnych elementów dla dzieci do gier i zabaw, np. miejsca do gry w kółko i krzyżyk. Na terenie przewidziano wiele miejsc, w tym ukrytych, ukierunkowanych na odpoczynek i relaks w ogrodzie. Oprócz tego, wśród istniejących starych drzew zostaną zainstalowane huśtawki, hamaki.

Ogród ekologiczny 

Ogród jest nastawiony na ekologię. Projekt przewiduje uwzględnienie w nim elementów przeznaczonych dla zwierząt, w tym szczególnie ptaków, a także kompostowanie oraz zbieranie deszczówki.

Duże tereny, duże ogrody w toku projektowana wymagają dodatkowych narzędzi usprawniających komunikację z klientem. Szczególnie w początkowej fazie projektowania, stosujemy animacje 3d do projektowania ogrodów. Jest to bardzo pomocne rozwiązanie dla każdej ze stron.

DANE PROJEKTOWE |
Projekt koncepcyjny: Zielona Terapia
Koncepcja: Duży ogród prywatny – ogród krajobrazowy
Powierzchnia: 1,6 ha

_____
#dużyogródprywatny
#dużyogródprzydomowy
#ogródkrajobrazowy
#ogródrelaksacyjny
#ogródsensoryczny